Romantyczne ogrody na Pomorzu

by / sobota, 09 Maj 2015 / Kategoria:Aktualności, Ogród, Turystyka

Romantyczne ogrody

Miłośników zieleni i ogrodów zapraszamy do odwiedzenia ogrodów tematycznych w Dobrzycy. Do zespołu ogrodów można dojechać drogą nr 11 do Kołobrzegu. Należy skręcić do miejscowości Dobrzyca. Piękne ogrody tematyczne rozciągają się w na powierzchni 4 ha. Dwa kilometry dalej od 2014 roku zostały udostępnione ogrody Hortulus Sectabilis -Ogrody Magii Czasu Przestrzeni i Wyobraźni – labirynt bukowo – bukszpanowy z ciekawą wieżą inspirowaną nicią DNA

Wśród ogrodów tematycznych w Dobrzycy można znaleźć ogród skalny, leśny, japoński, francuski, śródziemnomorski.

W stylu angielskim zaprojektowane zostały ogrody zmysłów:

-ogrody barwy, światła i cienia: ogród purpury i ognia, biały, lilla-róż, niebiesko-żółty

-ogrody szumu, szelestu i dźwięku czyli ogrody traw i ogrody wodne

-ogrody woni, aromatu i zamachu to ogrody to ogrody ziołowe i piękne rosarium w stylu angielskim.

Wspaniale zaplanowane ogrody. Widać tu połączenie myśli ludzkiej i naturalnego piękna. Wszystko zależne od pór roku i czasu.

Szkoda tylko, że brakuje ulotek z planem ogrodu i rozmieszczeniem poszczególnych tematów.

Romantyczny plener fotograficzny

Wśród tych ogrodów można sobie zrobić zdjęcia bez profesjonalnego sprzętu bezpłatnie. Wykupienie pozwolenia na romantyczną sesję kosztuje 220 zł.

Dekoracje i inspiracje

Nie polecam marketu. Pomimo tego, że jest tam wiele pięknych bibelotów i wystaw, które mogą zainspirować, nagromadzenie eksponatów jest tak duże, że trudno przejść alejkami i goście co chwila coś strącają. Po czym następuje kontrola pań sprzedawczyń, czy coś nie zostało uszkodzone lub zniszczone – bardzo stresujące. Po drugie w markecie istnieje bezwzględny zakaz fotografowania. Szkoda, pamięć ludzka jest ulotna. Nie każdy ma możliwość ponownie, szybko tam powrócić. Po trzecie płatność za zakupy jest połączona z opłatami za bilety. W dniach kiedy jest dużo odwiedzających czekanie w kolejce trwa bardzo długo.

 

ogrod w Dobrzycy

Ogrody tematyczne w Dobrzycy

 

 

TOP