Sposób na bezsenność – Zaśnij spokojnie

by / sobota, 16 Styczeń 2016 / Kategoria:Aktualności

Pobudka w nocy

Czy też budzicie się w nocy i nie możecie ponownie zasnąć? Niektórzy wymęczeni stresującym dniem, trafiają do łóżka wcześnie, przesypiają pierwszą fazę najgłębszego snu i budzą się. Jest środek nocy i nie jest łatwo ponownie zasnąć. Nie wiadomo co ze sobą zrobić. Do głowy przychodzą wszystkie stresujące tematy. Szukamy sposobu na ich rozwiązanie, zaczynamy myśleć i drążyć. W efekcie zamiast się uspokajać, odpoczywać i nabierać sił, żeby następnego dnia stawić czoła problemom, jesteśmy coraz bardziej nastawieni walecznie i pobudzeni. A im mniej snu w nocy, tym większe zmęczenie w czasie dnia. Czyli skutek jest odwrotny. Nie mamy sił funkcjonować w czasie dnia. Bezsenność to duży problem dzisiejszych czasów. Wszyscy szukamy sposobów na bezsenność. Poniżej jedna z nich.

Sposób na bezsenność

Wcześniej zaczynałam żyć w nocy: wstawałam, czytałam, oglądałam telewizję ale to wszystko nie sprzyja wypoczynkowi. Aż w końcu przypadkiem wpadłam na sposób, który przynosi jeszcze jedną korzyść – naukę języka. Przy okazji nauki słówek z fiszek wgrałam na telefon pliki mp3 z wyrażeniami, które odsłuchuję, aby nauczyć się i utrwalić słówka. Podczas gdy kolejnej nocy obudziłam się i nie wiedziałam, co ze sobą zrobić, bez zapalania światła, włączyłam sobie cichutko słówka z telefonu. Słówka są wypowiadane w stałym tempie i rytmie. To przyniosło podwójny efekt, monotonia słówek wkrótce uśpiła mnie. Czyli nie rozbudzałam się, nie rozważałam tematów, na które nie można albo trudno w nocy zareagować. Poza tym okazało się, że część tych słówek mimowolnie zapadła mi w pamięć. Następnego dnia wstałam do pracy bez problemów. Przy okazji okazało się, że słówka odsłuchiwane w nocy są mi znajome.

Wybór utworów i nagrań

Ważne jest aby dobrze dobrać nagrania nocne. Myślę, że wszelkie spokojne nagrania sprzyjają ponownemu wejściu w fazę snu. Można wykorzystać też radio. Niestety nowoczesny sposób nadawania audycji radiowych nie odpowiada naszym potrzebom. No chyba, że znacie jakieś spokojne audycje nocne. Nie wszystkie też nagrania językowe się nadają. Trzeba uważać aby nagrania nie miały jakiś rozbudzających przerywników, dżingli.

Dobra noc

Jeżeli mocno się rozbudzimy, możemy sobie zaparzyć melissę. I po melissie zafundować sobie sesję słówek. Życzę Wam „Dobrej nocy”.

Porada na bezsenność

Porady na bezsenność

TOP