Hotel – Jak zamawiać korzystnie pokój w hotelu?

by / niedziela, 24 Styczeń 2016 / Kategoria:Aktualności, Turystyka

Nie ma wolnego pokoju w hotelu

Nadchodzi czas wyjazdu i trzeba zarezerwować hotel. Dzwonimy do naszego ulubionego hotelu a pani recepcjonistka mówi, że nie ma już wolnych pokoi. Co wtedy? Nie załamujmy się sprawdźmy dostępność tego hotelu w internecie. Żaden recepcjonista nie odeśle nas do portali pośredniczących a portale mają zarezerwowane pewną pulę dla siebie. Także może okazać się, że w hotelu nie będzie już wolnego pokoju a na portalach będą one dostępne.

Jak zamówić korzystnie hotel?

I odwrotnie szukamy hotelu przez portale pośredniczące. Zaleźliśmy, wybraliśmy, sprawdzamy ceny. Zanim zarezerwujesz sprawdź jeszcze bezpośrednio na stronie hotelu. Może się okazać, że tam jest korzystniej. Że dzieci do 14 roku życia nie są objęte opłatami.

Kiedy zamawiać hotel w kraju?

Najlepiej w tygodniu poprzedzającym wyjazd. Wszystko zależy od ilości chętnych. Jeżeli jest to termin słabo oblegany, wystarczy zamówić hotel w tygodniu poprzedzającym. Im bliżej terminu, tym więcej rezerwacji i tym cena rośnie. Oczywiście możemy czekać, do ostatniego momentu na cenę last minute ale istnieje ryzyko, że nie dostaniemy już pokoju w tym hotelu.

Śniadanie w hotelu

Warto od razu wyszukać ofertę ze śniadaniem. Ceny śniadań w hotelu są wysokie i za śniadanie dla całej rodziny możemy zapłacić tyle samo co za pokój. Jeżeli nie zamówiliśmy śniadania wcześniej, warto wyszukać kawiarnię obok hotelu, w którym zjemy śniadanie za 15 zł.

Portale pośredniczące

www.booking.com

www.sembo.pl

www.hrs.com

www.hotels.com

 

Ludzie w hotelu

Ludzie w hotelu

Tagi: ,
TOP