Jak podlewać kwiatki podczas urlopu? – Nawadnianie kropelkowe

by / sobota, 18 Styczeń 2014 / Kategoria:Porządki

Często, gdy wyjeżdżamy na urlop mamy problem z roślinami w domu. Pozostawione na dłużej nie mają dostatecznej ilości wody. Wszystko dobrze, gdy mamy zaufaną i miłą panią sąsiadkę, która nam podleje kwiatki w czasie naszej nieobecności, ale nie zawsze tak jest.

Od paru lat w sprzedaży pojawiły się zestawy z samonawadnianiem. Były one jednak nieładne i dość drogie.

W ostatni piątek znalazłam jednak bardzo estetyczne doniczki COUBI DUPS z systemem nawadniającym, w przyjemnym kawowym kolorze i postanowiłam je przetestować.

sadzonki pelargonii

sadzonki pelargonii

 

Pelargonie w pojemnikach

Pelargonie w pojemnikach

 

 

Koszt takiego jednego korytka o długości 40 cm i szerokości 15 cm to około 27 zł w LeroyMarlin.

Zestaw składa się z pojemnika, wkładki oddzielającej wodę od podłoża, żwirku, tubki ze spławikiem.

Włożyłam wkładkę, wsypałam żwirek, napełniłam doniczkę ziemią i wsadziłam szczepki moich ulubionych pelargonii. Szczepki stały już wcześniej w wodzie, także posiadały już wypuszczone korzonki. Ciekawa jestem, czy taka nawilżona ziemia będzie służyła tym kwiatom.  Następnie ustawiłam doniczki na docelowym miejscu i uzupełniłam je wodą. Do doniczki o wysokości 18 cm wchodzi 2,5 litra wody, gdy ziemia nie była jeszcze nasycona. Minął tydzień i spławik nie osiągnął wciąż minimalnego poziomu wody. Myślę, że takie kwiaty w takich doniczkach przetrwają dwutygodniowy urlop ich opiekunki.

Jest jeden mankament, rośliny podlewane w ten sposób mają bujne liście ale mniej kwiatów. Moje pelargonie wyrosły wysokie. Z tego wynika, że doniczki te nadają się do kwiatów, które mają piękne ozdobne liście.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz

TOP