Jak kupować pościel?

by / czwartek, 10 Marzec 2011 / Kategoria:Porządki

Okazuje się, że nie tak łatwo kupić dobrą pościel. Producenci kuszą nas pięknymi, lekkimi, dość tanimi pościelami z mikrofibry lub mikrofazy. Ja jednak odradzam ten materiał. Jest on w 100% sztuczny, elektryzuje się i jest chłodny w dotyku. Moim zdaniem nadaje się do spania w lato, w upalne dni. Można go prać w 60 stopniach, prasować na pierwszym zakresie. Koszt kompletu pościeli od 40 do 80 zł.

Dla wszystkich, którzy kochają ciepło i miękkość polecam flanelę. Jest miła w dotyku i w 100% naturalna. Pranie w 60 stopniach prasowanie  na 3 zakresie. Koszt od 120 do 200 zł/komplet

Flanela jest jednak za gorąca na lato. Na te dni polecam inną naturalną, bawełnianą tkaninę – dżersej (pranie 60 stopni, prasowanie 3 zakres) lub satynowana bawełnę. Dżerseju nie trzeba prasować. Po praniu nie widać za mocno zagnieceń. Koszt od 90 do 180 zł.

Ważną sprawą jest również sprawdzić wymiary pościeli, którą posiadamy w domu.

Standardowe poszewki kołdry są w wymiarach 140×200, 160×200, 200×200.

Wymiary poszewek na poduszkę to: duże poduszki – 70×80,  półpoduszki 50×60.

Większość dzisiaj produkowanych poszewek jest zapinana na zamek. Do zapinania są bardzo wygodne. Jednak gdy się zepsują, nie każdy potrafi wymienić zamek. Więcej osób chyba posiada umiejętność przyszywania guzików. Niestety rzadko na opakowaniach widzimy informację o sposobie zapinania pościeli.

Po zakupie ze względu na nadmiar barwników i higienę, pościel najlepiej jest wyprać na lewej stronie. Pościel zapinamy, aby w czasie prania inne rzeczy nie dostawały się do wewnątrz. Unikamy w ten sposób nierównomiernego rozłożenia rzeczy w pralce, co szczególnie ważne jest podczas wirowania.

 

Miłego i spokojnego snu życzy Poradnik Domowy.

Mature couple sleeping in bed together

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby wpisać komentarz

TOP